Zapory

Dragados zbudował ponad 230 zapór na całym świecie – w 16 państwach na 4 kontynentach, i dlatego uważany jest za światowego lidera w projektach hydrotechnicznych.

Firma posiada międzynarodową sławę, zajmując czołowe miejsce w dziedzinie stosowania najnowszych technologii przy budowie zapór oraz realizacji projektów hydrotechnicznych.

Na przestrzeni lat firma wpłynęła pozytywnie na jakość życia setek społeczności na całym świecie poprzez wprowadzenie ulepszeń w dziedzinę generowania energii, dostaw wody, systemów nawadniających oraz przeciwpowodziowych, jak również w dziedzinę ochrony środowiska.

DOŚWIADCZENIE

Dragados zbudował na całym świecie ponad 230 zapór różnego typu:

Zapory betonowe:

  • ciężkie
  • filarowe
  • grawitacyjno–łukowego
  • o podwójnym łuku

Zapory z betonu wałowanego:

  • ciężkie
  • grawitacyjno–łukowe

Zapory ziemne:

  • Rdzeń ziemny z narzutem kamiennym
  • Rdzeń ziemny z oblicowaniem asfaltowym/narzutem kamiennym
  • Masy ziemne z oblicowaniem betonowym/narzutem kamiennym

Elektrownie wodne

Przepompownie

Setki kilometrów kanałów – akwedukty oraz tunele wodne

Zbiorniki regulujące, zbiorniki systemów nawadniających

Układy hydrauliczne: systemy nawadniające, sieci zaopatrzenia w wodę, sieci kanalizacji, systemy chłodzenia elektrowni oraz rurociągi naftoweb

Kontraktymodernizacji brzegów rzek: ulepszenia w dziedzin ochrony środowiska dotyczące regulacji biegu rzek oraz odbudowy koryt rzek w miastach

Kolektory deszczowe

ISTOTNE FAKTY
Zapory z materiałów sypkich:
67
Zapory łukowe:
24
Zapory RCC:
15
Zapory betonowe ciężkie:
86
Elektrownie wodne:
43
W SUMIE:
235

Wybrane projekty

Zapora Calaveras - Kalifornia, USA

Zapora Calaveras będzie jedną z największych zapór wybudowanych w stanie Kalifornia w ciągu ostatnich 30 lat. Zastąpi ona istniejącą dotąd zaporę, która funkcjonuje od roku 1925. Nowa zapor... widok »

Zapora Portuguese - Portoryko, USA

Projekt obejmował budowę zapory łukowo–grawitacyjnej w Ponce, wykonanej przy użyciu technologii betonu wałowanego. Zapora ma 67 m wysokości, 375 m długości u korony, a także integralny przelew stokowy. Projekt obejmował równie... widok »

Zapora i elektrownia wodna w Caruachi - Guayana, Wenezuelska

Zapora i elektrownia wodna w Caruachi, położona w dolinie rzeki Caroní (Guayana, Wenezuela), pobiła rekord światowy na największe turbiny Kaplan (180 MW). 9 śluz Taintor o wysokości 22 m to najwyższe śluzy na świecie. Jest to zapora ... widok »

Zapora Beni–Haroun - Wilaya de Mila – Algieria

Zapora Beni–Haroun położona jest w dolinie rzeki El–Kebir w miejscowości Mila, 70 km na zachód od Konstantyny w Algierii. Jest to zapora ciężka wykonana z betonu wałowanego o maksymalnej wysokości 118 m, o koronie długości... widok »